Haber Sitesi
HV
09 HAZİRAN Cuma 10:26

AK PARTİ BALIKESİR M.V. ADAY ADAYLARI ARASINDA ÖMER ALAN DA VAR

AK Parti Balıkesir Milletvekili Aday Adaylarından biri de Ömer Alan

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-03-2023 16:01
AK PARTİ BALIKESİR M.V. ADAY ADAYLARI ARASINDA ÖMER ALAN DA VAR

 

T.C. Çevre, Şehircilik ve İlklim Değişikliği Bakanlığı'nda Bakanlık Müşaviri olan alan Ömer Alan 2023 Seçimlerinde AK Parti Balıkesir Milletvekili Aday Adayı başvurusunu gerçekleştirdi.

 

Başvurusunu gerçekleştirmeden önce Alan Sosyal Medyadan açıklama yaptı.

Açıklamasında şunları kaydetti:

‘Değerli dostlar, kıymetli dava arkadaşlarım...

Hepinizi en kalbi duygularımla, saygıyla selamlıyorum.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı başlıyor, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri yaklaşıyor.

Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden ve bu defa rekor bir oy oranıyla seçilmesini sağlamak ve "Cumhur İttifakı" olarak TBMM'de milletvekili çoğunluğunu elde etmek her zamankinden çok daha önemli.

Büyüyen, lider ülke olan bir Türkiye mi, bölünen ve emperyalistlerin uşağı bir Türkiye mi olacağımız bu seçimlerin sonuçlarına bağlı.

Cumhurbaşkanımıza ve AK Partimize sadece oy vermek yetmez; omuz vermek, destek olmak, yükünü hafifletmek te hepimizin görevi.

Bu sebepten, "Milletvekili Aday Adayı" olan ya da olacak olan dava arkadaşlarımı ve seçim sürecini yürütecek teşkilat mensubu tüm dostlarımı gönülden tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Rabbim niyeti hayır olanlara emeklerinin karşılığını hem bu dünyada hem de ebedi âlemde fazlasıyla nasip etsin. Âmin.

Allah cc nasip ederse, elbette ben de, 2018 yılında olduğu gibi, bu seçimde de aday adayı olacağım ve 16 Mart Perşembe günü Balıkesir İl Teşkilatımıza gelerek başvuru sürecini tamamlayacağım. Rabbim bizim de yar ve yardımcımız olsun. Âmin.

Değerli dostlar,

14 Mayıs’ta yapılacak seçim ile birlikte ülkemizi "Yeni Türkiye Yüzyılı"na hep birlikte hazırlayacağız.

Balıkesir’imizi de Türkiye Yüzyılında ülkemizin parlayan yıldızı haline getireceğiz.

Üzerinde yıllardır çalıştığım "Akıllı Şehir Balıkesir Programı"nın 16 bileşeni kapsamında onlarca alt proje geliştirdim. Bunları şehrimizin tüm dinamikleri ile işbirliği içinde hayata geçirmek için sabırsızlanıyorum.

Kentsel dönüşümünü tamamlamış, depreme ve diğer afetlere hazır "Dirençli Şehir Balıkesir”i oluşturmak ta en önemli önceliklerimiz arasında olacaktır.

Balıkesir'in tarım ve hayvancılığa dayalı ekonomik yapısını katma değeri yüksek sektörlerle destekleyerek kişi başına düşen milli gelirimizi önce Türkiye ortalamasına sonra da onun üzerine çıkarmayı en temel hedefimiz olarak görüyorum ve bunun için gayret göstermeyi taahhüt ediyorum.

Özetle söylemem gerekirse; Balıkesir’imizi daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha dayanıklı ve siyasette de daha etkin bir hale getirmek için projelerimiz hazır.

Biz de hazırız. Balıkesir de hazır.

BALIKESİR İÇİN HEMEN ŞİMDİ!’

 

Ömer Alan Kimdir?

1993 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.
Aynı üniversitenin Ekonometri Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. 1996 yılından bu yana birçok kurumda kamu yöneticiliği yapan Alan, sırasıyla Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, SSK/SGK Teftiş Kurulu Başkanlığı, SGK Aktüerya ve Fon Yönetimi Daire Başkanlığı, Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda çalıştı.

2015-2016 yılları arasında SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı’nda müfettiş ve başmüfettiş olarak görev yaptı. Ömer Alan, Ekim 2016’dan bu yana Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür görevini yürütürken 26 Nisan 2018 tarihinde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

T.C. Çevre, Şehircilik ve İlklim Değişikliği Bakanlığı'nda Bakanlık Müşaviri olan Ömer Alan 2023 Seçimlerinde AK Parti Balıkesir Milletvekili Aday Adayı başvurusunu gerçekleştirdi.

AdminAdmin

YORUMLAR