Haber Sitesi
HV
09 HAZİRAN Cuma 10:15

EN GENÇ KADIN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ BEDRİYE AKÖZ, BALIKESİR’DEN ADAY ADAYI

2019 Yerel Seçimlerinde Balıkesir’de En Genç Kadın Belediye Meclis Üyesi olan Bedriye Aköz, Balıkesir AK Parti Aday Adayları arasında yer aldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-03-2023 19:03   Güncelleme : 21-03-2023 19:06
EN GENÇ KADIN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ BEDRİYE AKÖZ,  BALIKESİR’DEN ADAY ADAYI

Dinamikliği, başarısı, çalışkanlığı ile bilinen Bedriye Aköz, Aday Adaylığı açıklamasında şunları kaydetti.

Aday Adayı Aköz:

‘Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın’ Türkiye Yüzyılı mottosu ile hedeflerimizi ortaya koyduğu 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde azimle ve inançla #TürkiyeYüzyılı inşasına hizmet için canla başla çalışmaya talibim.

Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesini sağlamak ve "Cumhur İttifakı"‘nı başarıya götürecek meclisteki çoğunluğu yakalamak için Balıkesir’de çalınmadık kapı bırakmadan çalışacağız.

İlk günkü inanç, azim ve kararlılıkla davamıza, liderimize güvenimizle Türkiye Yüzyılını Balıkesir’de ilmek ilmek işlemek için mazi ve ati arasındaki gençlerin yüzyılı yapmak için tüketen değil verimliliğin ve üretimin öznesinde yer alan kadınlarımız için en önemlisi başarının yüzyılı için durmadan yorulmadan çalışmaya talibim.

Durmak Yok Yola Devam Diyoruz ama En Önemlisi “ Yarın Değil, Hemen Şimdi” Diyoruz.

Dedi.

 

Bedriye Aköz Kimdir?

 

16 Mayıs 1990 doğumlu olan Aköz, Balıkesir Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lisans Eğitimini Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakultesi Gıda Mühendisliği bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini ise Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı üzerine gerçekleştirdi.

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olan Aköz; Kendi Aile Şirketlerinde Gıda Mühendisliği ve Müteahhitlik yapmakta, Balıkesir Adliyesi’nde Uzman Gıda Bilirkişisi olarak görev yapmakta.

2002 Yılında AK Parti’nin kuruluşunda anne ve babasının kurucu yönetim kurulu üyesi olmaları hasebiyle gönüllü olarak çıktığı bu yolda, 2013 yılında AK Parti Altıeylül İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasi hayatına aktif olarak başladı.

2014 yılından itibaren AK Parti İl Gençlik Kolları Yürütme Kurulu Üyesi olarak Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı, AR-GE ve Eğitim Başkanı ve Seçim İşleri Başkanı görevlerini yerine getirdi. 2020 yılında yaş haddinin dolmasıyla Gençlik Kollarındaki görevini tamamlayıp İl Kadın Kolları Seçim İşleri Başkanı olarak göreve başladı ve halen bu göreve devam etmekte.

2019 yerel seçimlerinde Balıkesir’de En Genç Kadın Belediye Meclis Üyesi olarak Altıeylül Belediye Meclisi’nde 2. Başkan Vekili olarak göreve başladı. Aile ve Kadın Hakları Komisyonu, Eğitim-Kültür-Gençlik ve Spor Komisyonlarında birçok proje ve çalışmanın içinde yer alan Bedriye Aköz; 2022 Nisan ayından bugüne Altıeylül Belediyesi Encümen Üyesi olarak görev aldı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR