Haber Sitesi
HV
09 HAZİRAN Cuma 11:27

Prof. Dr. Seyfullah Hızarcı MHP Balıkesir Milletvekili Aday Adayı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-03-2023 17:33
Prof. Dr. Seyfullah Hızarcı  MHP Balıkesir Milletvekili Aday Adayı

 

 

Balıkesir Üniversitesi NEF Prof. Dr. Seyfullah Hızarcı Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir Milletvekili Aday Adayı başvurusunda bulundu.

 

Seyfullah Hızarcı Kimdir?

 

1955 Erzurum doğumlu.(Gerçekte 1958 doğumluyum) Bütün eğitiminin Erzurum’da yaptı. Liseyi Erzurum Deneme Fen Lisesinde okudu. 1973 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesine ön kayıt yaptırdı. Babasının hayatta olmaması nedeni ile ve dokuz kardeş olmaları hasebiyle kesin kayıt yaptıramadı. Burslu kazandığı K.K.E.E Matematik bölümüne kayıt yaptırdı.

 K.K.E E. Matematik bölümünden mezun olan Hızarcı, 1980 öncesi Ülkü –Bir öğretmenler derneği yönetiminde bulundu. Çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı. 12 Eylül 1980 ihtilalinde Ülkücü Hareket davasından yargılanarak ceza evinde yattı. 1982 yılında da öğretmenliği sonlandırıldı… 1987 yılına kadar serbest çalıştı. 1987 yılında yeniden Atatürk Üniversitesine öğretim görevlisi olarak atandı.  2015 Genel Seçimlerinde Erzurum’dan iki dönem MHP’den Milletvekili adayı oldu.

Halen Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrencisi Hızarcı Balıkesir Üniversitesi NEF’ den Prof. Dr. olarak yeni emekli oldu. 

 

Erzurum Teknik, Nevşehir ve Bayburt Üniversitesi Rektörlükleri için rektörlük başvuru talepleri oldu. Şuan Balıkesir/Edremit ilçesinde Vakıflar Genel Müdürlüğünden 25 yıllığına kiraladıkları arsa üzerine özel okul kompleksi kurma çalışmaları içerisinde.

 

Hızarcı evli ve beş çocuk babasıdır. 

AdminAdmin

YORUMLAR